Mezőgazdasági gépek és technológiai berendezések vásárlása – pályázat 2015 és 2016 évben – gépvásárlás

Mezőgazdasági gépek és technológiai berendezések vásárlása – pályázat 2015 és 2016 évben

 

A gépvásárlási támogatás célja a mezőgazdasági üzemek korszerűsítése a mezőgazdasági gépállomány korösszetételének javítása, környezetbarát (energiatakarékos) gépek és technológiai berendezések beszerzése révén.

A támogatás jellege, mértéke

Vissza nem térítendő támogatás, melynek mértéke az elszámolható kiadások 25%-a, a kiemelten támogatott gépek esetében 35%-a. Az elszámolható kiadások nem haladhatják meg a Gépkatalógusban szereplő referenciaárat.

A támogatás igénybevételének feltételei

  • a gépvásárlási támogatás abban az esetben vehető igénybe, ha a kérelmező növénytermelési, állattenyésztési, vegyes gazdálkodási, vagy mezőgazdasági szolgáltatási tevékenységet végez és a beruházással érintett mezőgazdasági üzemének mérete meghaladja a 4 EUME-t;
  • a támogatás 2015-ben megkezdett beruházás esetén visszamenőleg is igényelhető;

Eszköz vásárlások támogatása, pályázatok :

 

 

Ismét megjelenik a népszerű technológia fejlesztéses pályázat mely keretében eszközvásárlásához, informatikai fejlesztéshez és minőségirányítási rendszer bevezetéshez lehet 50 – 70 %-os támogatást igényelni.

 
Ez úton szeretnénk minden olvasótól elnézést kérni a fenti címért mely sajnos nem igaz, azonban e hangzatos hírekkel számos partnerem keresett meg, hogy ilyen pályázatot szeretne. A fenti pályázattal kapcsolatosan az NFÜ által közzétett pályázati tervezet néhány fontosabb részletét az alábbiakban publikáljuk mi is.
 
 
 
C1. Támogatható tevékenységek köre
A 3.-5. pontokban szereplő tevékenységek csak az 1. vagy a 2. pontban foglaltakkal együtt támogathatóak. Azonban az 1. és 2. pontban felsorolt tevékenységek önállóan is támogathatóak.
Az 3. pont, a domain név regisztráció és webtárhely bérlés díja és a 4. pont a domain név regisztrációhoz kapcsolódó honlapkészítés kötelező tevékenység, amennyiben a pályázó, a vállalkozás cégcsoportja vagy a franchise-gazda nem rendelkezik még honlappal. Ingyenes tárhelyen lévő honlap nem fogadható el meglévő honlapként.
A 4. pontban szereplő tevékenység csak a 3. pontban foglaltakkal együtt támogatható. A 3. pontban szereplő tevékenység önállóan nem támogatható.
 
A pályázati kiírás keretében támogatható tevékenységek az alábbiak:
 
1. Technológiai fejlesztést eredményező beruházások, az alábbiak szerint:
o új eszköz beszerzése vagy
o olyan használt eszköz beszerzése, amely esetében a pályázó igazolni tudja, hogy a használt eszköz 3 évnél nem régebbi (azaz az eszköz gyártási éve nem lehet korábbi, mint a pályázat benyújtását megelőző harmadik év, amennyiben az eladó az eszköz beszerzéséhez nem vett igénybe a projektet megelőzően hazai vagy európai uniós támogatást ).
 
2. Információs technológia-fejlesztés:
o hardver,
o szoftver
 
3. Domain név regisztráció és a hozzá tartozó webtárhely egyszeri díja (kötelező, ha még nincs honlapja)
 
4. A domain név regisztrációhoz kapcsolódó honlapkészítés (kötelező, ha még nincs honlapja, és domain regisztrációra is pályázik)
 
5. Minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése és tanúsíttatása:
– ISO 9001 szabvány előírása szerinti minőségirányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– ISO 14001 követelményeknek megfelelő környezetközpontú irányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– EMAS környezetvédelmi vezetési és hitelesítési rendszer bevezetése, hitelesítése és nyilvántartásba vétele,
– ISO/TS 16949; QS 9000, VDA járműipari beszállítói követelményeknek megfelelő rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– AQAP 2110/2120, valamint AQAP 150 és 160 szerinti NATO beszállítói követelményeknek megfelelő minőségirányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– ISO 13485 szabvány előírása szerinti speciális orvostechnikai többletkövetelményeket tartalmazó minőségirányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– Élelmiszer-biztonsági rendszer szabványok (BRC, EFSIS, IFS, ISO 22000) bevezetése és tanúsíttatása,
– MSZ 28001 (OHSAS 18001) szerinti munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási rendszer bevezetése és tanúsítása,
– ISO 27001:2005, informatikai biztonsági menedzsment követelményeknek megfelelő irányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– ISO/IEC 15408:1999 (Common Criteria 2.1) informatikai rendszerek fejlesztéséhez kapcsolódó menedzsment követelményeknek megfelelő irányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– ISO/IEC 20000 informatikai szolgáltatás menedzsment követelményeknek megfelelő irányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– COBIT3 informatikai rendszerek fejlesztéséhez kapcsolódó menedzsment követelményeknek megfelelő irányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– ISO/IEC 17025 szerinti vizsgáló- és kalibráló laboratóriumi rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– TAPA FSR High-tech rakományok szállításával, raktározásával kapcsolatos biztonsági előírások teljesítésének megfelelő irányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása,
– ISO/PAS 28000 ellátási lánc biztonságtechnikai irányítási rendszer bevezetése, auditálása és tanúsíttatása,
– TickIT szoftvertermékek kifejlesztésének, terjesztésének, adatbázisok üzemeltetésnek és tájékoztatási szolgáltatások minőségirányító rendszerének bevezetése, auditálása és tanúsíttatása,
– MSZ EN ISO 3834-2: 2006 Fémek ömlesztőhegesztésének minőségirányítási követelményei. 2. rész: Teljes körű minőségirányítási követelmények,
– MSZ EN ISO 3834-3: 2006 Fémek ömlesztőhegesztésének minőségirányítási követelményei. 3. rész: Általános minőségirányítási követelmények,
– MSZ EN ISO 3834-4: 2006 Fémek ömlesztőhegesztésének minőségirányítási követelményei. 4. rész: Alapvető minőségirányítási követelmények,
– MSZ EN 15038: 2006 Fordítási szolgáltatások. A szolgáltatások követelményei,
– MSZ EN 13816:2002 Szállítás. Logisztika és szolgáltatás. Tömegközlekedés. A szolgáltatás minőségének fogalmai, célja és mérése.
 
 
C3. Elszámolható költségek köre
Amennyiben a kedvezményezett a beruházás, illetve a beruházás hasznosítása során általános forgalmi adó levonására nem jogosult, akkor a támogatás számításának alapja a projekt ÁFÁ-val növelt, bruttó összköltsége, azaz a projekt költségvetését bruttó módon kell megterveznie.
Amennyiben a kedvezményezett ÁFA adóalany, vagy még nem ÁFA adóalany de a beruházással, illetve a beruházás hasznosításával azzá válik és az általános forgalmi adó levonására jogosult, akkor a támogatás alapja a projekt levonható ÁFA nélkül számított nettó összköltsége.
EVA szerint adózó kedvezményezett esetén, a támogatás számításának alapja a projekt ÁFÁ-val csökkentett, nettó összköltsége, azaz a projekt költségvetését nettó módon kell megterveznie.
A regionális beruházási támogatás igénybevételének alapvető feltételeit, az elszámolható és nem elszámolható költségekkel kapcsolatos szabályokat a 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról 10-13. §-ai szabályozzák.
 
1 Technológiai korszerűsítést eredményező, új, illetve 3 évnél nem régebbi (azaz az eszköz gyártási éve nem lehet korábbi, mint a pályázat benyújtását megelőző harmadik év), egyenként minimum nettó 100.000 Ft értékű eszközök vételára (100.000 Ft érték alatti eszköz csak akkor támogatható, ha az a beszerzendő eszköz tartozéka, amennyiben az eladó az eszköz beszerzéséhez nem vett igénybe a projektet megelőzően hazai vagy európai uniós támogatást).
A pályázati útmutató V. számú mellékleteként megtalálható az elszámolható költségek körét meghatározó eszközlista. A pályázat keretében csak a listán feltüntetett Vámtarifa Szám (továbbiakban VTSZ) alá tartozó eszközök kerülhetnek beszerzésre beleértve a tartozékokat is.
Jelen kategória keretében nyújtható támogatások a 800/2008/EK számú 2008. augusztus 6-i Bizottsági rendelet, a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 4. § a) pontja, 7.§ b) pontja, a 8.-13.§-ai, valamint a 85/2004. Korm. rendelet alapján regionális beruházási támogatásoknak (beruházási támogatás) minősülnek.
 
2 Információs technológia-fejlesztés esetén az alábbi költségek számolhatók el:
o Hardverekhez kapcsolódó tevékenységek, egyenként minimum nettó 15.000 Ft értékű eszközök vételára (Informatikai beszerzések esetén a számítógép konfiguráció egy tételnek számít. A konfigurációnak nem része a projektor és a fénymásoló).
Hardver beszerzés esetében csak a hardver eszközök vételára számolható el.
 
A pályázati útmutató V. számú mellékleteként megtalálható az elszámolható költségek körét meghatározó eszközlista. A pályázat keretében csak a listán feltüntetett Vámtarifa Szám (továbbiakban VTSZ) alá tartozó eszközök kerülhetnek beszerzésre beleértve a számítógép konfiguráció részeit is, azzal, hogy a beszerzésre kerülő munkaállomások (teljes számítógép konfiguráció vagy laptop) darabszáma nem haladhatja meg a pályázat megvalósításának helyén, a pályázat benyújtásának időpontjában munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalók számát. (Felhívjuk a figyelmet, hogy több megvalósulási helyszín esetében megvalósulási helyszínenként is meg kell felelni ennek a feltételnek.).
 
Jelen kategória keretében nyújtott támogatások a 800/2008/EK számú 2008. augusztus 6-i Bizottsági rendelet, a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 4. § a) pontja, 7.§ b) pontja, a 8.-13.§-ai valamint a 85/2004. Korm. rendelet alapján regionális beruházási támogatásoknak (beruházási támogatás) minősülnek.
 
o Szoftverek beszerzése (maximum a projekt összes elszámolható költségének 25%-áig)
 
A pályázati útmutató V. számú mellékleteként megtalálható az elszámolható szoftverek körét meghatározó TESZOR szám szerinti lista. A pályázat keretében csak a listán feltüntetett TESZOR szám alá tartozó szoftverek kerülhetnek beszerzésre, azzal, hogy a beszerzésre kerülő szoftverek darabszáma nem haladhatja meg a pályázat megvalósításának helyén, a pályázat benyújtásának időpontjában munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalók számát
 
Szoftverbeszerzés esetében csak a szoftvereszközök vételára számolható el.
 
 
(Kérjük a TESZOR szám feltűntetését a számlán.)
Jelen kategória keretében nyújtott támogatások a 800/2008/EK számú 2008. augusztus 6-i Bizottsági rendelet, a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 4. § a) pontja, 7.§ b) pontja, a 8.-13.§-ai, valamint a 85/2004. Korm. rendelet alapján regionális beruházási támogatásoknak (beruházási támogatás) minősülnek.
 
3 Domain név regisztráció és hozzátartozó webtárhely egyszeri díja (maximum 20.000 Ft értékben).
Jelen pályázati kiírás esetében csak egy domain név regisztráció költsége számolható el, továbbá amennyiben a pályázó már rendelkezik saját domain névvel, akkor újabb regisztráció nem elszámolható.
 
Felhívjuk a figyelmet, hogy a közreműködő szervezet a tervezett domain név regisztrációját domain név nyilvántartásban ellenőrzi. Amennyiben az ellenőrzés során megállapítást nyer, hogy a tervezett domain név regisztrált, akkor a projekt megkezdettnek minősül!
Jelen kategória alapján nyújtható támogatás, az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. és 88. cikkeiben foglaltaknak a csekély összegű (de minimis) támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1998/2006/EK Bizottsági rendeletben foglaltak alapján, valamint a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 4. § d), a 7. § a) pontja, a 15.§-a alapján de minimis támogatásnak minősül. Felhívjuk a figyelmet, hogy csekély összegű (de minimis) támogatás esetén bármely egymást követő három pénzügyi év időszakában bármely kedvezményezett részére odaítélt csekély összegű (de minimis) támogatás összege nem haladhatja meg a 200 000 eurónak, a közúti szállítási ágazatban tevékenykedő kedvezményezett esetében a 100 000 eurónak megfelelő forint összeget.
 
4 A domain név regisztrációhoz kapcsolódó honlapfejlesztés költségei (maximum 300.000 forintig)
Ingyenes tárhelyen lévő honlap nem fogadható el meglévő honlapként. Amennyiben a pályázó még nem rendelkezik honlappal, úgy a projekt keretében sem hozható létre ingyenes tárhelyen lévő honlap.
Jelen pályázati kiírás esetében csak egy honlap fejlesztésének költsége számolható el, továbbá amennyiben a pályázó már rendelkezik saját honlappal, akkor újabb honlapfejlesztés nem elszámolható.
 
(Ezen elszámolható költségsoron a 72.22.12 és a 72.22.12.0 Egyediszoftver-fejlesztés SZJ számon számlázott tevékenység fogadható el.)
 
Jelen kategória alapján nyújtható támogatás, az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. és 88. cikkeiben foglaltaknak a csekély összegű (de minimis) támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1998/2006/EK Bizottsági rendeletben foglaltak alapján, valamint a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 4. § d), a 7. § a) pontja, a 15.§-a alapján de minimis támogatásnak minősül. Felhívjuk a figyelmet, hogy csekély összegű (de minimis) támogatás esetén bármely egymást követő három pénzügyi év időszakában bármely kedvezményezett részére odaítélt csekély összegű (de minimis) támogatás összege nem haladhatja meg a 200 000 eurónak, a közúti szállítási ágazatban tevékenykedő kedvezményezett esetében a 100 000 eurónak megfelelő forint összeget.
 
5 Minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetésének és tanúsíttatásának támogatása esetén az alábbi költségek számolhatók el maximum a projekt összes elszámolható költségének 10% áig, de maximum 2,5 millió forintig:
– Rendszer kialakítása: irányítási rendszer kézikönyve, folyamatleírások, munkautasítások, munkaköri leírások készítése, irányítási rendszer bevezetése, oktatás (a felkészítő, tanácsadó szervezet árajánlata alapján elszámolt költségek),
– Nemzetközileg elismert tanúsíttatás: előaudit, tanúsító audit, a tanúsítvány regisztrációjának költsége a tanúsító szervezet árajánlata alapján,
 
Jelen kategória alapján nyújtható támogatás, az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. és 88. cikkeiben foglaltaknak a csekély összegű (de minimis) támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1998/2006/EK Bizottsági rendeletben foglaltak alapján, valamint a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Program 1. prioritására vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 4. § d), a 7. § a) pontja, a 15.§-a alapján de minimis támogatásnak minősül. Felhívjuk a figyelmet, hogy csekély összegű (de minimis) támogatás esetén bármely egymást követő három pénzügyi év időszakában bármely kedvezményezett részére odaítélt csekély összegű (de minimis) támogatás összege nem haladhatja meg a 200 000 eurónak, a közúti szállítási ágazatban tevékenykedő kedvezményezett esetében a 100 000 eurónak megfelelő forint összeget.
 
6 Le nem vonható ÁFA.
 
Egyéb, az elszámolható költségekkel kapcsolatos előírások:
 
o Eszközök, berendezések csak abban az esetben számolhatóak el az 1. pont (eszközbeszerzés) keretében, amennyiben a Kedvezményezett könyvelésében azok a tárgyi eszközök között, a műszaki gépek, berendezések, járművek, vagy az egyéb berendezések, felszerelések, járművek között kerülnek aktiválásra.
 
o A támogatás akkor vehető igénybe, ha a kedvezményezett a támogatásban részesíthető immateriális javakat a kötelező üzemeltetési időszak alatt az érintett régióban használja fel.
 
Az immateriális javak csak abban az esetben számolhatóak el, ha teljesítik az alábbi feltételeket:
a) kizárólag a regionális támogatásban részesülő létesítményben használhatóak fel,
b) leírható eszközöknek kell őket tekinteni,
c) piaci feltételek mellett, olyan társaságtól kell azokat beszerezni, amely felett a kedvezményezettnek külön jogszabály szerinti sem közvetlen , sem közvetett befolyása nincs,
d) a kedvezményezett immateriális eszközként tartja nyilván azokat és legalább három évig a kedvezményezett tulajdonában kell maradniuk.
 
 
D2. Támogatás mértéke
A GOP-2009/2-2.1.1/A pályázati kiírás keretében:
– a Pályázati felhívás és útmutató VI. számú mellékletében (mikrovállalkozások esetében a IX. számú mellékletben) felsorolt településeken megvalósuló projekt esetében maximum az összes elszámolható költség 50%-a,
–  a Pályázati felhívás és útmutató VII. számú mellékletében (mikrovállalkozások esetében a X. számú mellékletben) felsorolt településeken megvalósuló projekt esetében maximum az összes elszámolható költség 40% a,
– a Pályázati felhívás és útmutató VIII. számú mellékletében (mikrovállalkozások esetében a XI. számú mellékletben) felsorolt településeken megvalósuló projekt esetében maximum az összes elszámolható költség 35%-a.
 
Felhívjuk a figyelmet, hogy jelen konstrukció esetében a fenti támogatási mértékek érhetőek el maximálisan, kivéve, ha az alábbiakban részletezett, a 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30. §-ában meghatározott támogatási intenzitás értékek alapján a pályázó alacsonyabb támogatási mértékre jogosult.
 
Az adott projekthez kapcsolódóan más európai uniós vagy állami támogatásból származó forrásokat is figyelembe véve – beleértve az 1998/2006/EK rendelet alapján nyújtott csekély összegű támogatásokat is – az elnyerhető maximális támogatás összesen nem haladhatja meg 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30. §-ában meghatározott támogatási intenzitás értékeket, amelyek az alábbiak szerint alakulnak:
 
a) Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl tervezési-statisztikai régiókban 50%,
b) Közép-Dunántúl tervezési-statisztikai régióban 40%,
c) Nyugat-Dunántúl tervezési-statisztikai régióban 30%,
A maximális támogatási intenzitások a regionális támogatási térképen meghatározottakhoz képest mikro- és kisvállalkozások esetén 20%-kal növelhetők.
 
Példa: A Dél-alföldi régió nem hátrányos kistérségében működő kisvállalkozás által megvalósított projekt esetén a 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30. §-a alapján maximum az összes elszámolható költség 70%-ára adható támogatás (Dél-Alföld: 50%, kisvállalkozás +20%). A pályázati felhívás és útmutató alapján azonban, mivel a nem hátrányos kistérségek települései a VIII. számú mellékletben találhatóak, így egy itt megvalósuló projekt esetében legfeljebb 35% támogatás adható. Így adott esetben a pályázati felhívás és útmutató korlátozása alapján legfeljebb 35% támogatás igényelhető.
 
 
A KMOP-2009/2-1.2.1/A pályázati kiírás keretében:
Az ebben a pályázati felhívásban elnyerhető támogatás mértéke maximum az összes elszámolható költség 35%-a Pest megyében, míg Budapesten 25%.
 
Felhívjuk a figyelmet, hogy jelen konstrukció esetében a fenti támogatási mértékek érhetőek el maximálisan, kivéve, ha az alábbiakban részletezett, a 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30. §-ában meghatározott támogatási intenzitás értékek alapján a pályázó alacsonyabb támogatási mértékre jogosult.
 
Az adott projekthez kapcsolódóan más európai uniós vagy állami támogatásból származó forrásokat is figyelembe véve – beleértve az 1998/2006/EK rendelet alapján nyújtott csekély összegű (de minimis) támogatásokat is – az elnyerhető maximális támogatás összesen nem haladhatja meg a 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30. §-ában meghatározott támogatási intenzitás értékeket, amelyek az alábbiak szerint alakulnak:
– Pest megyében 30%,
– Budapesten 2007. január 1-jétől 25%, 2011. január 1-jétől 10%.
A maximális támogatási intenzitások a regionális támogatási térképen meghatározottakhoz képest mikro- és kisvállalkozások esetén 20%-kal növelhetők, maximum a fenti százalékos korlátok mértékéig.
 
Példa: A Budapesten kisvállalkozás által megvalósított projekt esetén a 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30. §-a alapján maximum az összes elszámolható költség 45%-ára adható támogatás (Budapest: 25%, kisvállalkozás +20%). A pályázati felhívás és útmutató alapján azonban Budapesten megvalósuló projekt esetében legfeljebb 25% támogatás adható. Így adott esetben a pályázati felhívás és útmutató korlátozása alapján legfeljebb 25% támogatás igényelhető.

Be the first to comment on "Mezőgazdasági gépek és technológiai berendezések vásárlása – pályázat 2015 és 2016 évben – gépvásárlás"

Leave a comment