Ilyen a munkakör-megosztás és az egy munkavállaló – több munkáltató esete. Ezek éppen egymás fordítottjai, az egyikben egy munkakörre van több munkavállaló, a másik esetében egy munkavállaló több munkáltatónál dolgozik egyszerre. Ezek nagyon rugalmas foglalkoztatási formák, előnyeikkel érdemes élni. Elsősorban rugalmas, a munkakör-megosztás biztosan nem olcsóbb, a másik lehet olcsóbb is.
Pályázat kitöltő programja:
- Pályázati felhívás (pdf, 164 kB) (Feltöltve: 2014-10-10)
- Alapadatok (pdf, 43 kB) (Feltöltve: 2014-10-07)
- Csatolt dokumentumok letöltése egyben
A munkakör-megosztás fő előnye a rugalmasság, ez kötetlen munkaidőt tesz lehetővé, holott rendes esetben ez csak nagyon szűkkörben alkalmazható. Ha egy munkakörre több dolgozó van, az azt feltételezi, hogy nagyon felelősen gondolkozik mindenki, erre jó példa a kisgyermekes anyukák együttműködése. A felmondás esetében ezek a foglalkoztatási formák sem rugalmasak, abból a szempontból még mindig a munkaerő-kölcsönzés a legalkalmasabb forma.
A több vállalkozás által foglalkoztatott munkavállaló esetében valójában csak az egyik cég gyakorolja a munkáltatói jogokat, ami sokkal kevesebb adminisztrációt jelent. A távmunka és a bedolgozói tevékenységet sokan keverik, pedig nem is hasonlítanak egymásra. A távmunka információtechnológiai eszközzel történik, ez a definíciója. A bedolgozás nem IT-eszközzel történik, hanem a munkaadó anyagaival történik a tevékenység. Ez utóbbi esetben, ha a teljesítés nem történt meg, akkor a munkaadó arányosan nem fizethet.
Az egyszerűsített foglalkoztatásban eddig voltak olyan korlátozások, amelyek nem voltak életszerűek, ezektől most megtisztították a szabályozást. Amire viszont továbbra is figyelni kell, az a létszám- és az időkorlátok, illetve az, hogy egyszerűsített foglalkoztatásra nem jogosult az a munkaadó, amelyiknek a köztartozásai meghaladják a 300 ezer forintot.
Be the first to comment on "Rugalmas foglalkoztatás elterjesztése a konvergencia régiókban 2015-ben – pályázat 2014/2020 program"