Hírközpont – hírek

CSOK és lakáshitel 2016 – milliók múlnak rajta

CSOK és lakáshitel 2016 – milliók múlnak rajta

 

A bankoknál eltérő feltételekkel használhatjuk fel a CSOK-ot, nem mindenhol számít bele az önerőbe a támogatás. Melyik pénzintézet megengedőbb a lakáshiteles ügyfelekkel?

A lakáshiteleknél az ingatlan forgalmi értékének 80 százalékáig kaphatunk hitelt, az afeletti részt mindenképpen önerőből kell finanszíroznunk. A jegybank útmutatása nyomán a Családok Otthonteremtési Kedvezménye (CSOK) önerőként felhasználható lakáshitel igénylésekor, azonban a bankok ettől eltérhetnek, vagyis nem feltétlenül kötelesek önerőként elfogadni a támogatást.

Melyik bank megengedő?

Kétféle bank van ma Magyarországon, az egyik elfogadja a CSOK-ot önerőként, míg a másik nem. A dolog azonban nem ennyire egyszerű, ugyanis van, ahol a hitel típusától, máshol pedig a CSOK-tól függ, hogy a támogatás mellett kell-e önerőt felmutatnunk a bank felé.

A Budapest és az FHB nem fogadja el a CSOK-ot önerőként, míg az Otthonteremtési Kamattámogatott (OTK) kölcsönök esetén az MKB-nál sem számolhatjuk bele a 80 százalékos keretbe a kedvezményt. Ezzel szemben az Erste, a K&H, az OTP, az UniCredit és piaci lakáshitelnél az MKB is az önerő részeként számítja a CSOK-ot

 – mondta a Pénzcentrum kérdésére Fitos Szilárd, a Hitelnet.hu portál hitelszakértője.

Más a helyzet, ha megelőlegezett támogatást igénylünk. A legtöbb bank szabályzata megegyezik a már meglévő gyerekek után igényelt CSOK-ra vonatkozó előírásokkal, viszont az OTP adósainak nem árt résen lenni. A bank ugyanis a meglévő gyerekeknél megengedi, hogy az önerő részeként mutassuk fel a CSOK-ot, míg a megelőlegezett támogatás esetén erre nincs lehetőség.

 

Exit mobile version