Floyd Meayweather Jr. pontozással győzte le Manny Pacquiaót

Magyar idő szerint vaásrnap 5 óra 30 perckor vonultak be a versenyzők a Las Vegas-i MGM Grand Garden Aréna ringjébe óriási felhajtás közepette.

Az évszázad összecsapását a helyszínen tekintette meg számtalan világsztár, köztük Denzel Washington, Clint Eastwood, Andre Agassi, Michael Jordan vagy említhetnénk Stinget és Robert de Nirót.

Fotó: Europress fotóügynökség

Az évek óta várva várt mérkőzést egyértelműen Mayweather kezdte jobban, az amerikai akarata érvényesült az első menetekben. A negyedik felvonásban feltámadt Pacquiao, egyik ütése ült is riválisa állán, de nem tudta tartani ezt a tempót és az első félidőt egyértelműen az eddig veretlen Money vitte el.

A folytatásban a fülöp-szigeteki továbbra sem tudott áttörést elérni, ellenfele remekül állta a sarat és kontraütésevel kordában tartotta a találkozót.

A meccs utolsó harmadában a kicsit fásultan játszó filippínó bár becsülettel próbálkozott, köze nem volt a találkozóhoz, Mayweather pedig egyoldalú pontozással megnyerte a rangadót leiskolázva Pacmant.

A váltósúlyú összecsapás tétje három világbajnoki öv volt, amelyek közül kettőt – a WBC-ét (Boksz Világtanács) és a WBA-ét (Boksz Világszövetség) – Mayweather, egyet pedig – a WBO-ét (Boksz Világszervezet) – Pacquiao birtokolt.

Az amerikai Floyd Mayweather mostanáig veretlen volt, eddigi profi pályafutása során 47 győzelmet aratott, ebből 28-at kiütéssel, és egyszer sem kapott ki. A Fülöp-szigeteki Manny Pacquiao 57 győzelmet aratott, 2 meccse döntetlennel, 5 vereséggel végződött.

Boksszakértők Floyd Mayweathert győzelmét valószínűsítették, és a fogadóirodákban is ő volt a favorit. A 36 éves Pacquiao szerintünk az évek során többet veszített legendás gyorsaságából, mint a nála két évvel idősebb amerikai, ráadásul öt meccset is veszített – kétszer ki is ütötték -, miközben ellenfele veretlen maradt. Érveik között szerepelt az is, hogy Pacquiao elég régóta, 2009 óta nem nyert mérkőzést idő előtt.

A mérkőzés az amerikai szupersztárnak minimum 120 millió, míg a Fülöp-szigeteki bokszolónak legalább 80 millió dollárt garantált. Amerikai szaklapok szerint az amerikai öklöző összességében 150-180 millió dollárt vihet haza, míg Fülöp-szigeteki ellenfele akár 100-120 millió dollárral gazdagodhat. Ez volt minden idők legjobban fizetett meccse. Az előző pénzrekordot is Mayweather tartotta: 2013-ban 41,5 millió dollárt keresett a mexikói Saúl Álvarez elleni meccsel.

A Las Vegas-i MGM Grandben rendezett mérkőzésre a jegyek pillanatok alatt elfogytak, annak ellenére, hogy a legolcsóbb belépő is 1500 dollárba (408 000 forint) került. A bevétel csak a jegyekből 74 millió dollár, a televíziós előfizetésekből pedig még ennél is lényegesen nagyobb, „rekordgyanús” jövedelem érkezhet.

Az Egyesült Államokban a Showtime és az HBO csatornákon lehetett nézni a meccset 99,95 dollár befizetése ellenében.

Szakemberek előzetesen azzal számoltak, hogy akár 3 milliónál is több előfizetője lesz a találkozónak, ami pay-per-view-s rekord lenne nézőszámban és bevételben is. Az eddigi csúcsot előfizetések számában Mayweather Oscar de la Hoya elleni 2007-es összecsapása tartja 2,48 millióval, a bevételit pedig Mayweather Canelo Alvarez elleni csatája 150 millió dollárral.

A felvezető mérkőzések közül említésre méltó volt az ukrán Vaszil Lomacsenko meccse a viszonylag ismeretlen Puerto Rico-i Gamalier Rodriguez ellen. A roppant tehetségesnek tartott, amatőr világbajnoki és két olimpiai aranyéremmel büszkélkedő ukrán öklöző – akit a profi ökölvívás felmenő csillagaként emlegetnek – simán verte ellenfelét, a bíró a kilencedik menetben vetett véget a mérkőzésnek.

Be the first to comment on "Floyd Meayweather Jr. pontozással győzte le Manny Pacquiaót"