Hírközpont – hírek

Szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskeresők munkatapasztalat-szerzésének támogatása

Szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskeresők munkatapasztalat-szerzésének támogatása

szakképzettséggel rendelkező, pályakezdő álláskeresők

TÁJÉKOZTATÓ

 

a szakképzettséggel rendelkező, pályakezdő álláskeresők

munkatapasztalat-szerzésének támogatásáról

 

   

A szakképzettséggel rendelkező, pályakezdő álláskeresők munkatapasztalat-szerzésének és a létszámleépítések megelőzése érdekében a részmunkaidős foglalkoztatás támogatásáról szóló 70/2009. (IV. 2.) Korm. rendelet 2–3. §-a alapján.

 

A támogatás célja

A szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskeresők megfelelő munkatapasztalatot nyújtó munkahelyen történő foglalkoztatásának elősegítése bérköltség támogatás nyújtásával.

 

Megfelelő munkatapasztalatot nyújtó munkahely az,

 

A támogatás igénybevételének feltétele

A támogatás annak a munkaadónak állapítható meg, aki/amely vállalja a szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskereső munkaviszony keretében történő foglalkoztatását napi legalább négy órás munkaidőben, legalább 365 nap időtartamra (foglalkoztatási kötelezettség).

 

A támogatás abban az esetben nyújtható, ha a munkaadó:

 

Támogatható a foglalkoztatása annak a szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskeresőnek, aki:

 

A támogatás mértéke, időtartama

A támogatás mértéke a szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskereső bruttó munkabére és a ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adónak 50–100%-ig terjedhet.

A támogatást a foglalkoztatás időtartamára, de legfeljebb 365 napra lehet megállapítani.

A támogatás összege – a bérköltség 100 százalékának megfelelő támogatása esetén – havonta nem haladhatja meg

a) az alapszintű szakképesítéssel rendelkező pályakezdő esetében, a kötelező legkisebb munkabér és a ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adónak összegét,

b) a középszintű vagy középfokú szakképesítéssel, illetve szakképesítést nyújtó középfokú iskolai végzettséggel rendelkező pályakezdő esetében, a kötelező legkisebb munkabér másfélszeresét,

c) az emelt szintű vagy felsőfokú szakképesítéssel, illetve felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkező pályakezdő esetében, a kötelező legkisebb munkabér kétszeresét. 

Ha a pályakezdő támogatott munkaviszonya 365 napnál rövidebb idő után megszűnik, újbóli foglalkoztatása esetén a 365 napból fennmaradó időtartamra nyújtható támogatás.

 

A támogatásra való jogosultság, illetve a támogatás mértékének megállapításánál a pályakezdő álláskereső a munkakör betöltéséhez szükséges legmagasabb szakképesítését, illetve iskolai végzettségét kell figyelembe venni.

A támogatás igénybevételével egyidejűleg ugyanazon személy foglalkoztatására tekintettel – az adójogi jogszabályoknak megfelelően – a Start kártyák valamint a Munkahelyvédelmi Akcióterv által nyújtott kedvezmények is érvényesíthetőek. A munkáltató jogosult eldönteni, hogy amennyiben az alkalmazni kívánt személy START kártyával is rendelkezik, és a Munkahelyvédelmi Akció terv keretében nyújtott kedvezmények valamelyike is érvényesíthető utána, akkor melyiket veszi igénybe, ugyanis mindkettő kedvezmény nem érvényesíthető.

 

A támogatás elbírálása, folyósítása

A támogatás mértékéről, időtartamáról, a támogatás részletes feltételeiről a munkaadó és a kirendeltség hatósági szerződést köt. 

 

Az a munkaadó, aki a szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskereső munkatapasztalat szerzésének támogatására, a létszámleépítések megelőzése érdekében a részmunkaidős foglalkoztatás támogatására, továbbá a foglalkoztatás bővítését szolgáló bértámogatásra [Flt. 16. §], valamint munkahelymegőrzés és munkahelyteremtés támogatására [Flt. 18. §], 2011. január 1-től hatálytalan a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásának támogatására [Flt. 19. §] vonatkozó hatósági szerződésben foglaltakat megszegte, a kötelezettségszegés tényének jogerős megállapításától számított három éven belül az 70/2009. (IV. 2.) Korm. rendeletben meghatározott, a szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskereső munkatapasztalat szerzésének támogatásában nem részesülhet.

 

A támogatás igénylése

A támogatás nyújtására vonatkozó kérelmet a munkaadó székhelye/telephelye szerint illetékes kirendeltségen kell benyújtani.  

 

 

A szakképzettséggel rendelkező pályakezdő álláskeresők munkatapasztalat-szerzés támogatásának általános szerződési feltételei

Exit mobile version